Derek Jarman

Michael Derek Elworthy Jarman

7,5
122 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Derek Jarman

Nie widziałam jeszcze żadnego filmu Jarmana, ale wygląda mi na fascynującego twórcę. Pytanie do fanów: od czego polecacie zacząć? Wiecie, niekonieczne mam na myśli jego największe dzieło, ale coś co jest dobre jako wstęp, wprowadzenie w klimat, no i zaszczepienie się na trudny odbiór kolejnych dzieł:)

idas15

Fajnym wstępem może być "Derek Jarman: The Video Collection", zbiór teledysków i wczesnych filmów krótkometrażowych, teraz
udźwiękowionych. Wyszło to na DVD. Można by powiedzieć-Jarman w pigułce, a do tego mnóstwo niezłej muzyki. Jak ktoś woli od razu rzucać się na głębokie wody-to trzeba zacząć od "Sebastiane", no ale to już jest gorzka pigułka do przełknięcia-jakkolwiek dobrze robi.

idas15

Ja bym polecał zacząć od Edward II gdyż moim zdaniem jest najlepszym filmem w jego bogatym dorobku (szczegolnie pod wzgledem aktorkim) lub od Caravaggio bo wydaje mi sie najłatwiejszy do przyswojenia / "normalny".

idas15

Na pewno nie od "Blue".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones