Sean Bean

Shaun Mark Bean

8,2
51 221 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sean Bean

bo chyba taki jego styl...zawsze umiera...nawet jesli zagrałby w filmie dla dzieci to i tak umrze :D

http://www.youtube.com/watch?v=zJODirze5EM

Mihail85

Jest kilka ale w większości kopnie w kalendarz

CelineMarie

Nie umiera w Silent Hill 1 dla tego gra w S.H.A. :D

Mihail85

Lubie go, oceniam jego grę dość wysoko. Najbardziej pasuje mi do postaci ze "średniowiecza" z mieczem.
A filmik kolegi smutny ^^
Zazwyczaj aktorzy zaliczają się do "dobrych" i "złych" dla Sean znaleźli inne wcielenie, "złodobrego trupa", zły czy dobry, nawracający się czy nie, zawsze było go szkoda :)
A najbardziej mnie zdrażniło jak go "zabili" w "Gra o Tron", a tak fajnie się zapowiadał 2 sezon : /

buniek99

Przede wszystkim miej pretensje do autora książki na podstawie której powstał serial, a później do jego twórców, którzy obsadzili go w roli przyszłego trupa :P

Gh0st

hehe martin to hurtowo zabija swoich bohaterów, dlatego ich tak mnoży w książkach by mieć potem w kim wybierać do odstrzału, a śmierć Seana w grze o tron która wywołała szok i oburzenie wśród fanów serialu to dopiero przedsmak uśmiercania, i była chyba jedną z bardziej delikatnych śmierci w całej serii martina.

RaydenWZG

na Filmwebie powinni dodac funkcje "lubie to" :)

użytkownik usunięty
RaydenWZG

Tak się właśnie tworzy popularność. Ludzie lubią oglądać krew i przemoc, dlatego Pan Martin daje im to co chcą, trochę żałosne ale cóż.

RaydenWZG

No, w pewnym momencie czytania zaczyna być to już irytujące i przewidywalne. Jak komuś zaczyna się wieść za dobrze, zaraz coś złego się dzieje ;].

A Sean świetnie umiera, nie da się mu tego odmówić :).

RaydenWZG

Ta śmierć była wstrząsająca, a nie delikatna, co najwyżej delikatnie pokazana;p

buniek99

Akurat jego smierc w Grze o Tron byla nieunikniona, G.G. Martin zabil Neda juz w ksiazce :D Ale fakt, najbardziej zal bylo mi go wlasnie w GoT ( no i we Wladcy:( )

buniek99

Mnie tak samo! Postać naprawdę świetna, fajnie byłoby zobaczyć jak w Grze o tron zmienia się z człowieka honoru w osobę,która zagra jak Lannisterowie by obronić swoją rodzinę (marzenia!).

buniek99

masz racje ja tez sie dziwnie czuje gdy widze jak on umiera- ogladalem goldeneye widze ze sean ginie - olac nie ogladam dalej

Mihail85

percy jackson bogowie olimpijscy" złodziej pioruna. tam nie umarł. ;]

vampire_fascination_

spokojnie mają być kolejne części, jeszcze zdążą go uśmiercić :)

Kelia

cóż za optymizm. ;D

Kelia

Eeeeee no troche nie bardzo , wkoncu gra Zeusa :)

sarax100

ale to w końcu Sean Bean ;)

Kelia

No niby tak ale Mcgawer to On nie jest zeby az tak przeznaczenie Zeusa zmienic

użytkownik usunięty
sarax100

Liama Neesona zabili w Gniewie Tytanów, a był Zełusę

Mihail85

Z tego co ja pamiętam to "przeżył" jeszcze w Troi, Zagubiona przyszłość, Anna Karenina, Plan lotu, Życie za śmierć, Rajd na tyły wroga, no i na szczęście nie uśmiercili go w ostatnim Sharpie

millait

Słusznie, bardzo mnie to ucieszyło i Richard Sharpe przezył, choć w cz. "Sharpe's sword" ledwo się wylizła z ran

Mihail85

hehe ale nikt nie umiera tak pięknie:D Co to za film gdzie rozerwały go konie?

alien_2

Death Race :)))
Nie, no żartowałam. Black Death oczywiście.

Mihail85

Przeżył aczkolwiek jego żona i córeczka umarły w "Silent Hill" ;)

michalk88

Trochę naciągany filmik bo w całej serii pułkownika Sharpa żył i dobrze się miał przez (o ile dobrze pamiętam) 16 części :) "Rajd na tyły wroga" również przeżył, W "Roninie" też, choć grał tam zaledwie przez pierwsze 30 minut. Znalazłoby się jeszcze kilka innych filmów w których nie został uśmiercony. Zaś do filmiku dodałbym scenkę z "Chłopców z Essex" bo akurat tam go załatwili a w filmiku tej sceny nie było :)

Mihail85

Troja.

Mihail85

Troja.

Mihail85

Troja :)

Mihail85

Troja :)

Mihail85

Troja
Skarb Narodów

Mihail85

"Bravo two zero"( Rajd na tyły wroga) , Burzliwy poniedziałek, Kiedy nadejdzie sobota , Autostopowicz , Tom i Thomas, Czarny książę , Kochanek Lady Chaterlay

boundless

ale w Autostopowiczu umarł przecież-ta dziewczyna go zastrzeliła- dodam od siebie Sharpa (16 części) ,Silent Hill.Życie za śmierć,Daleka północ,Anna Karenina,Jakub i jeszcze kilka innych także wiele razy umierał ale i wiele razy miał się dobrze

NekoGirl

Fakt- Autostopowicz to kolejna jego mogiła - chcialam to poprwic edytujac post, ale nie udalo mi się, wobec czego Twoja uwaga poprawia stan na faktyczny.

Mihail85

fakt w każdym filmie który oglądałam z nim umierał.Hmmm...chyba lubi takie zakończenia ;/szkoda .Szkoda, że w serialu ,,Gra o tron ''zginął został ścięty;/ a tak polubiłam jego postać ;/świetny aktor jeden z najlepszych jak dla mnie :)

nikola200

Nie spoileruj, nie wszyscy więdzą o śmierci Neda...

BeniNpl

ujjjj masz rację ;/

BeniNpl

Może nie przesadzajmy, książka na podstawie której zrobiono serial została wydana w 1996 roku (w Polsce 1998). Serial to rzecz wtórna. Jeśli oglądamy ekranizację Romea i Julii to chyba nie spodziewamy się tytułowa para ocaleje ?

użytkownik usunięty
WinterQueen

Gra o Tron przegoniła już w odbiorze kulturowym Szekspira i lektury szkolne?
dobrze wiedzieć

A gdzie napisałam, że przegoniła ? Bardziej chodziło mi o to, że trudno uznać za spoiler wydarzenia z książek cieszących się taką popularnością (ponad 22 mln egzemplarzy w ciągu 16 lat)

użytkownik usunięty
WinterQueen

cóż to jest 22 mln na cały świat i w rozbiciu na 5 części?
jakieś 95% widzów serialu nie czytało książek

Nadal mam wrażenie, że piszemy o dwóch różnych sprawach i już za duży offtop sie zrobił proponuję więc EOT, a poza tym i tak _uwaga spoiler_ valar morghulis ;-)

WinterQueen

ktoś kiedyś fajnie napisał na Filmwebie,że Sean bean to człowiek spoiler sam w sobie więc oglądając filmy czy seriale z nim i tak spodziewamy się ,że umrze

CelineMarie

nie zginął jeszcze w "Królewnie Śnieżce" bo pojawił się tam chyba na końcu na 5 minut xP

japieprze

tam chyba nawet ożył o ile się nie mylę :)

WinterQueen

Ale zawsze mogli wcielić go w inną postać ;)... nie wiem, Cersei? ;D

użytkownik usunięty
Mihail85

Nawet postać w The Elder Scrolls IV: Oblivion której podkładał głos także umiera :D

Bond,GoT,LoTR. Pada jak mucha :D

Mihail85

Uwielbiam moment od 3:31 :)

Mihail85

Przed powstaniem serialu Gra o Tron nie słyszałem o książce, więc przed obejrzeniem postanowiłem przeczytać, ale jedna rzecz mi zepsuła czytanie -> Samo osadzenie Sean'a w głównej roli było spojlerem :)

Mihail85

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4ua3egBJI1qk4ocso1_1280.jpg :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones